انواع بلکا – رومالین – پتینه و فرق آنها چیست؟


انواع بلکا – پتینه و رومالین که برای دیوار منزل و یا محل کار استفاده می شود عبارتند از:

  1. بلکا سلولزی ساده :
تصویر بلکا ساده صورتی رنگ

بلکا دیوار ساده که بیشتر از این نوع بلکا استفاده می شود. دارای رنگبندی متنوع می باشد.قیمت بلکا ساده در مقایسه با سایر انواع بلکا ارزان است.

  1. بلکا دیوار الیافدار:
تصویر بلکا الیافدار کرم رنگ با الیاف قهوه ای

بلکا – رومالین و پتینه الیافدار نوع دیگری از بلکا دیوار و سقف می باشد. اگر داخل مواد بلکا ساده الیاف رنگی نخ مانند اضافه شود بلکا الیافدار می شود. قیمت الیاف دیوار کمی بیشتر از بلکا معمولی می باشد.

  1. بلکا ابریشمی:
بلکا ابریشمی
تصویر بلکا ابریشم سفید طلایی

بلکا ابریشم یکی دیگر از انواع بلکا می باشد. بلکا و یا رومالین ابریشمی نوع تمام الیاف بلکا است. از مزایای بلکا ابریشم دیوار زیبایی و براق بودن آن نسبت به بلکا ساده یا بلکا الیافدار است. از بلکا ابریشم هم برای دیوار و هم برای سقف منزل یا محل کار خود می توانید استفاده کنید. قیمت بلکا ابریشم گرانتراز سایر انواع بلکا می باشد.

در زمانهای مختلف و توسط شرکت های مختلف پوشش سلولزی تولید شده و می شود. نام های مختلفی از قبیل بلکا – پتینه – رومالین و … نام این شرکت ها است که در بین هموطنان عزیزمان مرسوم شده . تمام این محصولات با نامهای مختلف از لحاظ جنس یکی می باشند.

میکا یا اکلیل چیست؟

میکا نوعی دانه های براق می باشد که در رنگ های مختلف به پوشش سلولزی اضافه می شود تا آن را زیباتر و براق تر کند. برخی افراد به میکا ، اکلیل نیز می گویند. در واقع بلکا نوعی سنگ معدنی می باشد. میکا سفید از پرمصرف ترین ها می باشد. افزودن میکا به خصوص برای بلکا سقف زیبایی خاصی به کار می دهد. برخی کد ها در کاتالوگ بلکا دارای میکا هستند و برخی دیگر میکا ندارند. اجرا کار بلکا می تواند حین اجرای بلکا به کدهای فاقد میکا ، میکا اضافه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *