بلکا ابریشمی چیست؟ تفاوت آن با بلکای سلولزی چیست؟

بلکا ابریشمی چیست؟ تفاوت آن با بلکای سلولزی چیست؟

 ساختار بلکا ابریشم کاملا متفاوت از بلکای ساده می باشد. بلکا ابریشمی از الیاف و چسب پودری تشکیل شده  است. از نقاط قوت بلکا ابریشم می توان به زیبایی منحصر به فرد که به علت تمام الیاف بودن آن اشاره کرد. بلکا ابریشمی مانند بلکا معمولی دارای کاتالوگ رنگ بندی می باشد و شما می توانید رنگ دلخواه خود را با توجه به دکور منزل خود انتخاب کرده و بر روی دیوار و سقف اجرا کنید.

دیگر تفاوت بلکا ابریشم با بلکا سلولزی از لحاظ قیمت می باشد قیمت بلکا ابریشمی نسبتاً گران می باشد و این موضوع دو علت دارد: یکی بخاطر گران بودن مواد بلکا ابریشم و دیگری به خاطر زمانبر بودن و سخت بودن نصب بلکا ابریشمی باشد.

 مواد آماده بلکا دارای چسب می باشد و برای اجرای آن فقط آب اضافه می شود. البته بعد از اجرایی بلکا ابریشمی بر روی دیوار و خشک شدن آن می توان یک لایه رزین  مخصوص بلکا را به وسیله قلم مو یا غلتک بر روی آن زد تا استحکام بیشتری داشته باشد.

 نحوه درست کردن خمیر و اجرای بلکا ابریشم:

 برای تهیه خمیر بلکا  ابریشم به این ابزارها نیاز داریم:

  • پودر بلکا ابریشم
  • تشت بزرگ
  • ماله مخصوص بلکا
  • آب

 تهیه خمیر بلکا ابریشم کمی متفاوت از بلکا ساده است به این ترتیب عمل کنید:

 ابتدا مقداری از بلکا ابریشم  را به صورت یک لایه درون تشت می ریزیم و سپس روی آن به وسیله شلنگ، آب می پاشیم تا همه پودرها خیس شود. سپس دوباره یک لایه پودر بلکا ابریشم می ریزیم. توجه کنید که الیاف ها را کاملاً از هم باز کنید تا خمیر حاصل یکدست باشد. دوباره آب می ریزیم و این کار را تا رسیدن به مقدار مورد نیاز ادامه می دهیم. حال باید به وسیله دست پودر بلکا ابریشم را که خیس کرده ایم هم بزنیم این کار باید حدود ۱۰ دقیقه باشد تا خمیر کاملاً یکدست شود.

در صورتی که خمیر شل شده باشد، مقداری پودر بلکا اضافه کنید و دوباره هم بزنید. اگر خمیر سفت بود مقداری آب اضافه کرده و هم بزنید.

حال خمیر بلکا را بعد از حدود ۳۰ دقیقه می توانید بر روی دیوار یا سقف نصب کنید. ضخامت استاندارد 2 میلی متر می‌باشد. ضخامت زیاد باعث می‌شود کار یکدست نباشد و اگر ضخامت کم باشد زیرکار معلوم می شود. پس سعی کنید با ضخامت استاندارد اجرا کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال با ما تماس بگیرید از شنیدن صدای شما خوشحال می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا Call Now Button