محاسبه قیمت بلکا چگونه است؟


 محاسبه قیمت بلکا به صورت مترمربع می باشد. یعنی قیمت تمام شده که مشتری پرداخت می کند برحسب متراز دیوار یا سقف می باشد. و هیچ هزینه دیگری اعم از ایاب و ذهاب، هزینه مواد بلکا و غیره از مشتری دریافت نمی‌شود.

متر مربع چیست؟ و چگونه به دست می آید؟ 

متر مربع بلکا به صورت  طول ضرب در عرض دیوار و سقف  محاسبه می شود. اگر به عنوان مثال متراژ خانه شما ۷۰ متر مربع است، به این معنی نیست که شما ۷۰ مترمربع کار بلکا دارید. بلکه باید طول ضربدر عرض دیوارها و سقف ها را محاسبه کنید. بعد از بدست آمدن متر مربع کار شما آن را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید. تا قیمت نهایی کار شما بدست آید.

مثال ساده برای محاسبه متراژ بلکا:

 به عنوان مثال اگر شما یک اتاق ۱۲(3*4) متری را در نظر بگیرید. شما دو دیواره 3 متری و دو دیواره 4 متری دارید. مجموع طول دیوار ها 3+3+4+4 می شود ۱۴ متر  ضربدر ارتفاع 2.70 یعنی مجموع عرض دیوارها ضربدر ارتفاع می شود 37.80 متر مربع دیوار +  ۱۲ متر مربع سقف  و در مجموع  49.80 متر مربع

 حال باید درب ها و پنجره ها را از این عدد کم  کنید.

۱ درب دومتری و یک پنجره سه متری جمعا ۵ مترمربع کم می کنیم.

49.80 منهای ۵ می شود44.80 متراژ دقیق اتاق شما برای انجام کار بلکا می باشد.  حال  این عدد را ضربدر قیمت درج شده در سایت می کنیم.

متراژ دقیق اتاق شما برای انجام کار بلکا می باشد.  حال  این عدد را ضربدر قیمت درج شده در سایت می کنیم.

44. 80*8900=443.2200 تومان  هزینه نهایی می باشد. البته در صورت  که کار شما نیاز به زیرسازی  اعم از کندن کاغذ دیواری و بلکا و یا زیر سازی سطوح رنگ پلاستیک داشته باشد، هزینه این موارد به قیمت فوق اضافه می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.